Мінеральна вата, кам'яна, базальтова та скловата
Мінеральна вата - це теплоізоляційий матеріал, що призначений для утеплення жилих та нежилих споруд, приміщень та різноманітних систем (опалювальних, водопровідних). Поняття мінеральна вата включає в себе як скловату так і базальтову, або як її ще називають - кам'яна вата. Розглянемо кожен з них.
Скловата - це волокнистий мінеральний теплоізоляційний матеріал, що виготовляється з тої ж сировини, що й звичайне скло, або з відходів скляної промисловості. Переваги скловати - це гнучкість рулонного матеріалу, за рахунок довгого волокна, також низька ціна по відношенню до базальтової. Недоліком скловати є мала густина, а це означає що буде значна усадка матеріалу з роками, також вона затримує вологість в собі, та має короткий термін служби.
Кам'яна, базальтова вата - чудовий утеплювач, з відмінними шумо- та теплоізоляційними характеристиками, що виготовляється шляхом плавлення виверджених твердих базальтових порід. Основні переваги базальтової мінвати - довговічність (термін служби 50-100 років), хороша теплоізоляція та шумоізоляція, висока щільність (густина), завдяки якій товщина утеплювача з роками не зменшується. Також є великий різновид базальтового утеплювача: вата для утеплення мансарди, даху, підлоги по лагам, фасадна мінвата, для утеплення плоских покрівель та багато інших.
Мінвата - на відміну від інших утеплюючих аналогів є дихаючим матеріалом, а це забезпечує низьку теплопровідність, а отже більше тепла залишиться у приміщенні. Також базальтова мінеральна вата негорючий матеріал на відміну від пінопласту, тобто її пожежобезпечність знаходиться на найвищому рівні. В залежності від потреб, можна придбати потрібну мінвату. Наприклад: для утеплення підлоги - рулонна вата щільність 23-30 кг/м.куб., для утеплення мансарди та даху - листова вата що має густину 26-35 кг/м.куб., стінова вата слкдає 35-45 кг/м.куб., вентильовані фасади - 75-85 кг/м.куб., фасади під декоративну штукатурку - 90-145 кг/м.куб. Але слід пам'ятати, що кваліфікований продавець повинен правильно розраховувати не тільки потрібну товщину та густину вати, але й у випадку зовнішнього утеплення фасаду міцність на розрив перпендикулярно до волокна мінвати в залежності від висоти будинку. Також існує міф що мінеральна вата містить формальдегіди, які шкідливі для здоров'я людини. Так, формальдегід справді є шкідливим сполучником, але його вміст настільки малий, навіть в порівнянні з домашніми меблями, а пінопласт в порівнянні з мінватою по вмісту шкідливих домішок прирівнюється до яду. Такі виробники базальтової мінеральної вати, як ROCKWOOL та Техноніколь є абсолютно безпечними для використання в жилих приміщеннях згідно європейських нормативів та стандартів.


Чому мінеральна вата ROCKWOOL найкраща серед утеплювачів?
Правильний монтаж мінеральної вати, в сукупності з паро та гідроізоляційними плівками - це довговічність утеплювача, та економія витрат тепла в домі. Наша компанія є офіційним представником найбільших та найякісніших виробників мінвати. В нас один з найбільших складів по продажу утеплювача з кам'яної вати в Івано-Франківській області. А це в свою чергу означає - постійна наявність матеріалу на складі, відмінні ціни для наших клієнтів, можливість отримати професійну консультацію стосовно монтажу. Найголовныше пам'ятайте: чим більша товщина мінеральної вати - тим менші витрати на газ та електрику в декілька наступних десятиліть!
Звукоізоляція стін, стелі, підлоги. Шумоізоляція дому та квартири.
Утеплення фасаду ватою Frontrock Max E:
Переваги базальтової мінеральної вати:
Завод по виготовленню мінеральної вати: